YAZAR AİLESİ İGC’YE ZİYARETTE BULUNDU

249

Kentimizin sevilen ve başarıları ile her daim kendilerinden söz ettiren iş insanlarından olan Seval -Emir Selim YAZAR çifti ,bu hafta Diyap Atar başkanlığındaki İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu oldu.Hekimliğinin yanı sıra siyasette de güçlü bir isim olan Diş hekimi Emir Selim Yazar ve Uzun yıllar kendisini iş dünyasından tanıdığımız ayrıca çıkardığı kitaplarla da yazarlık kariyerinde emin adımlarla yürümeye devam eden Seval Kirmit Yazar ile cemiyet üyeleri arasında keyifli bir sohbet gerçekleşti.

YAZARLIK ÜZERİNE SOHBET

İş insanı olarak eğitim,sanayi ve sağlık sektöründe toplam 20 yıl süren başarılı iş kariyerine bir de yazarlık kariyerini sığdırmayı başarmış olan Seval Hanım şimdilerde yeni çıkaracağı kitabının heyecanını basın temsilcileri ile paylaşmanın gururunu yaşadı.2017 yılında çıkardığı ilk kitabı “Yaşam Parodisi” ve İkinci kitabı “Zaman Kimseyi Beklemez”i yayın dünyası ile buluşturduğu zaman da yerel basının güçlü desteğini arkasında hissettiğinden ve bu durumun memnuniyetinden duyduğu teşekkürü basın mensupları ile paylaştı.

YENİ KİTAP ÇALIŞMASI

Seval hanım ayrıca yazarlık kariyerinin başından itibaren,İstanbul’da çalıştığı Ayzıt Yayın evi ve genel yayın yönetmeni sayın Serkan Bozkuş ile sorunsuz bir çalışma sürdürdüklerini belirterek yeni kitabının diğer kitaplarından farklı ,tür olarak öykülerden oluşacağını müjdeledi.Bilindiği üzere diğer iki kitabının türü deneme idi.Gelecekte iyi bir kurgu ile roman yazarlığına adım atma hedefinde olduğu için öykü kurguları ile kendini yetiştirmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

ÇOK YÖNLÜ EMİR SELİM YAZAR

İskenderun siyasetinin güvenilir ve saygın isimlerinden olan Dr. Emir Selim Yazar , “Mesleğime aktif olarak İskenderun’da başladıktan sonra 2000’li yılların başında TEMA İskenderun temsilcisi olarak sivil toplum örgütü adına etkili çalışmalarımız ile basında çok değerli dostluklar gelişti” diyerek basın temsilcileri ile olan ve bugüne kadar süre gelen dostluklarının başlangıcına atıfta bulundu. Bu dostluğun zaman içerisinde siyasi çalışmalarla birlikte ilerleyip bu günlere kadar geldiğinden ve daha uzun yıllar aynı sevgi ve saygı çerçevesinde devam edeceğine duyduğu güveni yeniledi. Basın üyeleri ile vedalaşırken “Kongrenizden sonraki süreçte kentimize katkı sunmaya devam edecek kıymetli çalışmalarınızın devamını diliyoruz” dedikten sonra kameralara poz veren çiftin enerjisi ve birbirlerine olan bağlılıkları ile daha uzun yıllar başarılarından söz ettirecekleri adeta gözlerinden okunuyordu.

BAŞKAN ATAR TEŞEKKÜR ETTİ

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar da YAZAR çiftine ziyaretleri için teşekkür ederek, “Basın camiamızın takdirini kazanmış olan sizleri aramızda görmek bizi mutlu etti. Umarım bundan sonra yine başarılarınızın haberlerini yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapılmamış "YAZAR AİLESİ İGC’YE ZİYARETTE BULUNDU"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir