Yeniden Ağaçlamdırmaya BJK Desteği..

389

Beşiktaş jimnastik Kulübü yönetim kurulu ve BJK derneklerinden Hatay’ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde yok olan ormanlığı yeniden ağaçlandırma faaliyetlerine destek açıklaması geldi.

İskenderun Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Sedat Uysal ile Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız’ın birlikte yaptığı açıklamada, orman yangınları sonrası yeniden ağaçlandırma faaliyetlerine destek amacıyla 1903 ağaçtan oluşacak “Beşiktaş 1903 Hatıra Ormanı” için Belen-İskenderun ve Arsuz kaymakamlıklarına talepte bulunacaklarını bildirdi.

Beşiktaşlılar Derneği Başkanları Uysal ile Yıldız açıklamalarında şunları kaydetti: “Yangınlar sonrası gerek BJK yönetim kurulumuz gerekse aralarında başta bölge derneklerimiz Hatay, İskenderun, Adana, Mersin olmak üzere muhtelif şehirlerdeki birçok derneğimiz bölgemize geçmiş olsun dileklerini iletti. Yanan alanların yeniden ekime uygun hale geldiğinde ağaçlandırma faaliyetlerine katkıda bulunmak istediklerini belirtmişlerdir. Bu amaçla bizler de İskenderun ve Hatay BJK dernekleri olarak ilgili makamlardan alan tahsisi talebinde bulunacağız. Yanan alanların yeniden yeşermesi için Beşiktaş camiası olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” haber Cuma Keseroğlu

Yorum yapılmamış "Yeniden Ağaçlamdırmaya BJK Desteği.."

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir