TÜRK EĞİTİM-SEN “İSTE”DE YETKİLİ SENDİKA

428

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesi, yapılan mutabakat metni sonunda İskenderun Teknik Üniversitesinde ‘Yetkili Sendika’ olmayı başardı. Artık İskenderun Teknik Üniversitesi’nde yetkili sendika Türk Eğitim-Sen oldu. Türk Eğitim-Sen 133 üye ile yetkiyi alırken, Eğitim Bir-Sen 132 Üyede kaldı.
Yetki alınmasının ardından bir açıklama yapan Tük Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık “Yapılan mutabakat metnine göre en fazla üyeye sahip olarak İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’nde yetkili sendika olmuştur. Bu süreçte bizlere inanıp, güvenerek bu yetkiyi veren Çelik Yürekli Üniversite Çalışanlarının karşında saygıyla eğiliyorum. Sizlerin iradesine sonuna kadar sahip çıkmak, layık olmak bizler için bir onurdur. Bundan sonrası için Üniversitede görev yapan tüm idari ve akademik personelin sendikalımız olsun olmasın hak, hukuk mücadelesinde yanlarında olacağımızı herkes bilsin.
Yetkili sendika belirleme sürecinde yaşanan hukuk dışı işlerle ilgili yasal işlem başlatacağımızın da bilinmesini istiyorum. Kimse kendini Türkiye Cumhuriyeti yasalarının üstünde sanmasın.
Yetki alma sürecinde “Başta üniversite temsilcimiz Öğretim Görevlisi Uğur Şansal olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Yorum yapılmamış "TÜRK EĞİTİM-SEN “İSTE”DE YETKİLİ SENDİKA"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir