TAMAMEN CİDDİYETSİZLİK!

293

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Ülkemizdeki birçok şehir gibi Hatay’ın da en önemli sorunlarının başında depreme dayanıksız yapı stokunun fazlalığı gelmektedir.İlimizde beklenilen büyük deprem öncesi depreme dayanıksız yapı stokumuzun acilen dönüşüme girmesi gerekmektedir.Ülke genelinde bu problemin çözümü için çeşitli toplantılar gerçekleştirilmektedir.
Dün de böyle bir toplantı ilimizde gerçekleştirildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında AFAD koordinasyonunda gerçekleştirilen bu toplantıda gündem ,olası Hatay depremi öncesi ilimizin risk durumunun tam olarak ortaya konulması ve ilimizde bu riski azaltmak için alınması gereken önlemlerdi. Dün yapılan bu toplantıya ilçe Kaymakamlarının yanı sıra deprem konusunda ilgili kurumlar ,Üniversiteden akademisyenler, STK’ler ve Belediye Başkanları katılmış.Hatay için son derece önemli olan bu toplantıya ilçe Kaymakamları,ilce Belediye Başkanları gibi ilimizin en üst düzey protokolü katılmış ve Sayın Valimiz bu toplantıya Başkanlık yapmıştır.

Gerek katılım düzeyi ve gerekse tartışılan
konunun önemi açısından son derece kritik olan bu toplantıya Hatay Büyükşehir Belediyesini temsilen mesleği Veteriner Hekimi olan bir daire Başkanı katılmıştır. Toplantı esnasında söz verilen bu arkadaşın yaptığı açıklamalar HBB’nin depreme karşı hiç bir önleminin ve çalışmasının olmadığını açıkça göstermektedir. HBB temsilcisinin yaptığı açıklamalardan şu anlaşılmaktadır: Hataydaki mezarlıklar deprem toplanma alanı olarak belirlenmiş.

Böylesi önemli bir toplantıya şehrin en önemli kurumu olan Büyükşehir Belediyesini temsilen bu arkadaşın katılmış olması inanılır gibi değildir.Oysaki o Belediyenin bünyesinde Fen İşleri ve İmar Daire Başkanı gibi konuya vakıf ve meslek içerisinden gelen arkadaşların mevcut olduğunu bilmekteyiz. Sonuçları bakımından acı gerçeklerle karşılaşılacağını bildiğimiz ve insan hayatını etkileyen deprem gibi böylesi önemli bir konuya HBB’nin daha ciddi yaklaşmasını arzu ederdik dedi.

Yorum yapılmamış "TAMAMEN CİDDİYETSİZLİK!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir