SERİNYOL-MADENLİ YOLUNUN İZİNLERİ ALINDI, HAYIRLI OLSUN!

466

Arsuz’da HADO temel atma töreninde HBB Başkanı Lütfü Savaş “Hükümet, Orman Genel Müdürlüğü(OGM)’nün izinlerini verirse, Serinyol-Madenli yoluna başlarım” demiş, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de aynı törende, “Sen o işi olmuş bil, başvurunu yap izinleri ben alırım” yanıtını vermişti.

Daha sonra tartışmalara neden yol ile ilgili Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “İskenderunlu Milletvekilimiz, Serinyol-Madenli yolu yapımı için isterse izin alabilir, ama almıyor” iddiasında bulunmuş..
Milletvekili Özel de, “Madenli-Serinyol arası yolu yapacağız, fakat kurumlardan izin bekliyoruz’ diyen HBB’ye ‘İzin beklenen kurumlar hangileri?’ diye soruyoruz, cevap yok. Hangi kurumdan izin istiyorsanız söyleyin birlikte takip edelim, alalım izinleri. Doğruysa tabi..” demişti. 

‘ÖZEL’ GAYRET!
Bunun üzerine CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Milletvekili Abdulkadir Özel ile izinlerin alınması konusunda temasa geçti, destek istedi.
İki ilçenin kaderini değiştirecek birlikteliğin ardından, Milletvekili Özel’in söz verdiği gibi, yoğun gayreti ve sıkı takibi sonrasında OGM’den gerekli izinler alındı.

Böylece Antakya ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayacak ve 30 kilometre/45 dakika mesafe-zaman avantajı sağlayacak olan Serinyol-Madenli yolununun yapımında hiçbir engel kalmadı. Bundan sonra en büyük iş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a düşüyor.

GÜZELMANSUR TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Savaş açıklamasında, “Serinyol- Madenli yolu ile ilgili izinler geldiği an çalışmalarımıza başlayacağız ve 2021 yılı İlkbahar bitmeden de yolu açmak istiyoruz. Belen’e alternatif bir yol olsun istiyoruz. Çünkü Belen yolu, özellikle yaz aylarında, sabah ve akşam tıkanır derecede kalabalık oluyor” demişti.

Milletvekili Güzelmansur da, “İzinlerin alınması için birlikte hareket ettiğim Hatay Milletvekili arkadaşlarımıza ve verdiği desteklerden dolayı Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a, Hataylı hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunarım” açıklamasında bulundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Yorum yapılmamış "SERİNYOL-MADENLİ YOLUNUN İZİNLERİ ALINDI, HAYIRLI OLSUN!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir