RECEP ATAKAŞ LİSESİ ÜRETİMDE TÜRKİYE İKİNCİSİ

182


Dörtyol ilçesindeki Recep Atakaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, üretimde, Türkiye genelinde ikinci sırayı aldı.
2022 yılının Ağustos ayı sonu itibariyle, 8 ayda Türkiye’de en fazla üretim elde eden okul ise Gaziantep Şehit Kamil Beklerbeyi MTAL oldu. Bu okul, 25 Milyon TL’lik üretimle ilk sırayı alırken, ilimiz Dörtyol Recep Atakaş Mesleki Anadolu Lisesi, 8 Ayda 22 Milyon 100 Bin Liralık üretimle, okullar arasında Türkiye ikincisi oldu.
Bu arada, üretimden en fazla gelir sağlayan ilk 3 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve Gaziantep oldu. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının 8 ayda yaptıkları üretimler kapsamında; İstanbul 117, Ankara 105 ve Gaziantep ise 91 Milyon Lirayı aşkın gelir elde etti. Geçen yıl aynı dönemde İstanbul 41, Ankara 31 ve İzmir yaklaşık 15 Milyon Lira gelir sağlamıştı.
Okullar bazında yapılan üretim sıralamasında; 25 Milyon 255 Bin Liralık üretimle Gaziantep Şehit Kamil Beylerbeyi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1., Hatay Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 22 Milyon 90 Bin Liralık üretimle 2. ve İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de 21 Milyon 383 Bin Liralık üretimle 3. sırada yer aldı.

Yorum yapılmamış "RECEP ATAKAŞ LİSESİ ÜRETİMDE TÜRKİYE İKİNCİSİ"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir