Milli Egitim Bakanlığı Neden Yalnız Bırakılıyor!!!

349

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık yaptığı yazılı açıklamada okulların açılma hususuna değinerek “MEB yalnız bırakılıyor.” 

Yavuz Selim Yanık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Okulların açılması hususunda Milli Egitim Bakanlığı yalnız bırakılıyor. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Bu is sadece bilim kurulu ile olacak iş değil. Kamu Yönetimi tüm kurumlarıyla bu ise el atmalı!

Okulları açmanın sorumluluğu, okullari açmak icin alınması gereken önlemler sadece Milli Egitimin altindan kalkacağı bir husus degil!

Örnek okullarin hijyeni icin hizmetli lazim okullarda personel yok. Sözleşmeli olarak çalışan hizmetlilerin calismasina ara verildi calisanlar 2 aylik zorunlu, ucretsiz izinde.
Gelecek pazartesi öğretmenler okula gelecek fakat okullari temizleyecek hizmetli yok. Okulkara hizmetli verecek makamlar belli!

Okullari 21 Eylüle hazırlamansi gerekiyor boya yok, badana yok, para yok, işçi yok v.s bunu saglayacak makamlar belli ama tık yok!
Eskiden BELEDIYELER OKULLARA yardim ederdi bir kaç belediyenin dışında hiç birinden ses yok. Sağda solda kaldırım boyayacaginiza okullari boyayin!

Okullarda giriş çıkışı düzenleyecek GUVENLIKCI yok buna kaynak ayıracak, personel ayarlayacak kurum belli ama ses yok!

Baska kurumlarda ki fazla personelin norm durumu araştırılmalı fazla olanlar okullara verilmelidir. Örnegin Belediyelerin nüfusa göre çalıştırması gereken personel belli hemen hemen her belediyede normunu 3 kati çalışan var ozellikle KHK ile sozlesmeli yapılan hizmetli statüsünde ki binlerce insan bircok kurumda boş boş oturuyor Kamuda Personel calismasi yapilmali özellikle işçi ve yardimci hizmetliler farkli kurumlara aktarılmalıdır.

Bu arada okullari egitim ogretime hazırlamasi gereken idareciler sağda solda millete maske taktirmak, vefa grubunda calismak gibi isler icin sokaklarda gezmekte. Bu adamlari bırakında okullari hazirlasin.

Bir çırpıda sayacaklarim bunlar bunlari sadece MEB YAPAMAZ!Her kurum bu işe elini atmazsa OKULLARI AÇAMAYIZ! Dedi.

Yorum yapılmamış "Milli Egitim Bakanlığı Neden Yalnız Bırakılıyor!!!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir