Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan Çiftçiler Gününe özel

372

Çiftçiler Gününe özel bir mesaj yayınlayan Lütfi Kaşıkçı, onların sesi olmaya devam edeceğini belirtti.

Milletvekili Kaşıkçı : “Tarım, hiç şüphesiz ona emek veren çiftçiler ve bu uğurda mücadele veren işçiler sayesinde ayakta kalabilir.
Çiftçisi mutlu bir milletin üretimi bol ve bereketli demektir. Her daim çiftçimizin yanında olduk. Onların sesi olmaya devam edeceğiz.
Tarım, ülkemizin en önemli geçim kaynaklarının başında gelmektedir. Artan pahalılığın panzehri daha fazla tarımdır.” dedi.
Birçok kez Meclis Kürsüsünden çiftiçinin sıkıntılarını ve çözüm önerileri dile getiren Kaşıkçı, Hatay’da ki tarım yetiştiricilerinin gönlünde ayrı bir yer tutuyor.

Kaşıkçı’nın Mecliste gündeme getirdiği bazı konu başlıkları şöyleydi.

Rekolte ve Fiyatlara Önlem Alınmazsa Mesele Sosyal Bir Yara Haline Gelecek

MHP Hatay Milletvekili Lütfi KAŞIKÇI ; Önerge de pamuk ekim alanlarının arttırılması ve üreticinin desteklenmesi konusunda bazı çalışmalar yapılmasına rağmen pamuk ihtiyacının karşılanamadığı bu durumunda ithalatı ve beraberinde maliyetleri arttırdığına dikkat çeken KAŞIKÇI düşük rekolte ve fiyatlara önlem alınmazsa meselenin sosyal bir yara haline dönüşeceğine vurgu yaptı.

Pamuğun, üretimi yapılan ülkeye sağladığı katma değerlerin yanı sıra önemli ölçüde istihdam sağladığını belirten KAŞIKÇI , ‘’üretimde yaşanan sıkıntılar, beraberinde getirdiği problemlerin hangi faktörler neticesinde çıktıklarının ve bu sorunlarının kalıcı olarak giderilmesi için gerekli çözüm yollarının sağlanması için Meclis Araştırması açılmalıdır ’’ ifadelerine yer verdi.

MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI:
“ÇİFTÇİMİZİN YÜZÜNÜN GÜLMESİ İÇİN SOĞAN İHRACATINA MÜSADE EDİLMELİ”
MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, sorunlara eğilim göstererek, çözüm için ilgili kurumlarla diyaloğu sürdürüyor.
Milletvekili Kaşıkçı, son olarak Hatay’da soğan hasadının yapıldığına dikkat çektiği açıklamasında zorlukla hasadı yapılan soğanların çiftçinin yüzünün gülmesi için ihracatına müsade edilmesi gerektiğini belirtti.
Tarım Bakanlığının bu konuda hassas davranmasının altını çizen MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, bu zor günlerde çiftçimizin bir nebze olsun rahatlaması ve yüzünün gülmesi için gereken kolaylıklar sağlanmalıdır. Sayın Tarım Bakanımızın bu talebi karşılanmasını önemle beklemekteyiz”dedi.

Yorum yapılmamış "Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan Çiftçiler Gününe özel"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir