MHP HATAY MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI “AMANOS DAĞLARI DA AŞILSIN”

330

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, TBMM Genel Kurulu’nda 2022 yılı Karayolları Genel Müdürlüğü bütçesi üzerine söz alarak, İskenderun – Anktaya otobanı ile ilgili bir müjde beklediğini söyleyen Kaşıkçı, Müslüm Gürses’in bir şarkısıyla gönderme yaptı.

“AŞILMAYAN TEK DAĞ KALDI O DA AMANOSLAR”

Türkiye’nin kara yollarında geldiği nokta gerçekten çok değerli olduğunu belirten Kaşıkçı, “ Eskiden şarkılara, türkülere konu olmuş “aşılmaz dağlar” meselesi vardı. Mesela, bir örnek vermek istiyorum: “Şu geçit vermeyen dağlar utansın.” Ancak bugün geldiğimiz nokta itibarıyla aşılmaz dağlar dediğimiz dağlar, mesela Karadeniz, Ovit Tüneli’yle aşılmıştır; yine Toroslar, Pozantı tünelleriyle bir bir aşılmıştır. Ama Sayın Bakanım, aşılmayan bir dağ kaldı, o da Hatay Amanos Dağları.“

Geçit vermeyen dağların şarkılarda kalmasını istediklerini söyleyen Kaşıkçı, “17 kilometrelik bir yol olan İskenderun’dan Antakya’ya otobanımız devam ederse gerçekten çok rahat edeceğiz; tüm hemşehrilerimizin de ortak bir talebidir.” Dedi.

“HATAY’A HIZLI TREN MÜJDESİ BEKLİYORUZ”

Hatay’a hızlı tren gelmesi noktasında bir müjde beklediklerini söyleyen Kaşıkçı, “hemen kuzeyimizde Adana-Osmaniye-Gaziantep hattı devam ediyor, eğer oradan 100 kilometrelik bir bağlantı verirseniz Antakya Hatay için gerçekten çok değerli ve önemli olacak. İnşallah ben bugün akşam sizi bu müjdeyi vermekle ilgili heyecanla bekleyeceğim. “ şeklinde konuştu.

Yorum yapılmamış "MHP HATAY MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI “AMANOS DAĞLARI DA AŞILSIN”"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir