KOZAKLI KÖY HALKININ YOL ÇİLESİ BİTMİYOR

312

Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Kozaklı (köy) Mahallesi yolları vatandaşları mağdur ediyor. Defalarca, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne söylenmesine rağmen, çukur dolu yol bir türlü yapılmıyor.

İskenderun Merkeze 10 km. mesafede olan Nergizlik ve Karahüseyinli köylerinden sonra ulaşılabilen Kozaklı mahallesi ve her üç mahallenin de yollarının bozuk olması gerek araç sürücülerine gerekse hasta vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Kışın yağmur çamur, yazın toz toprak ve taşlık olması ise Kozaklı halkını çileden çıkartıyor. Diğer Köy yollarının Hatay Büyükşehir ve Arsuz Belediyesi yetkililerince koordineli olarak yapıldığına dikkat çeken Kozaklı Mahallesi sakinleri “5 km’ye yakın yollarımız çok bozuk, araçlarımızın alt takımları sürekli bozuluyor. Gece ve gündüz bu yolu kullanan köy halkımız ve hastaneye gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız da oldukça mağdur oluyorlar. Arsuz Belediye Başkanımız Sayın Asaf Güven ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’dan yolumuzun yapılması için yardım bekliyoruz” diyerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

Yorum yapılmamış "KOZAKLI KÖY HALKININ YOL ÇİLESİ BİTMİYOR"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir