Kısıtlamalara Esnaf Odasından Tepki!!

475

Korona Virüsünün de vakaların artması ile birlikte alınan tedbirler de Esnaf’larımızla ilgili açma kapamayla saatleri ile ilgili kısıtlamaları Esnaf Odası Başkanı olarak doğru bulmadığımı söylemek isterim.
Bunun nedeni ise bu Virüsün yayılmasına en AZ sebep olacak esnafların başında Bakkallar, Büfeler ve Kuruyemisçiler gelir bunun nedeni ise bizim bu Esnaf’larımız da gün içerisinde müşteri sayısı aynı anda inanın ikiyi geçmez. Üstelik bu yasakların en büyük mağdurları ve bana göre de en masum olanları da TEKEL BÜFELERDİR. Neden çünkü büfelerin çoğundan dışarıdan alış veriş yaparsınız ve en çabuk alış verişte oralardan yapılır.
Eğer amaç bu dönem de Vatandaşlarımızın özelikle Mesafe kuralına dikkat etmeleri konusunda bu yasaklar getiriliyorsa.
O zaman Zincir Marketleri kapatabilirsiniz çünkü oralarda aynı anda çok fazla Vatandaşımız alış verişe gidiyor daha fazla zaman geçiriyor, sıra bekliyor tabi bu arada ne Mesafe kuralı kalıyor nede hijyen kuralı. Tabi bizler tedbir amaçlı yasaklar getirildiğini zannederken virüsün daha da hızlı yayılmasına da sebep oluyoruz.
Dolayısıyla oralarda özellikle Virüsün yayılması bizim Esnaf’larımıza göre çok daha fazla oluyordur.
Bizim isteğimiz ise Esnaf’larımıza açma kapama saatleri ile ilgili hiç bir kısıtlama getirilmemesi.
Hatta alış verişleri belirli saatlerle sınırlarken daha fazla Vatandaşımızı bir araya getirmek yerine eskisinden de daha fazla açık kalmasını sağlayarak bu alış verişleri zamana yayabiliriz.
Bu da hem Vatandaşlarımız hem de Esnaf’larımız için daha iyi olacaktır…

Yorum yapılmamış "Kısıtlamalara Esnaf Odasından Tepki!!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir