KADIN DESTEK UYGULAMASI “KADES” UYGULAMSI TANITIMI YAPILDI

291

Son yıllarda giderek artan kadına karşı şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının arttırılmasına yönelik olarak Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından tanıtımı yapıldı.
Son yıllarda giderek artan kadına karşı şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş KADES uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının arttırılmasına yönelik olarak Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından Antakya ilçesi Hasanlı Mahallesinde bulunan Seher Mencusat A.Ş.’de ki (400) kadın çalışana KADES tanıtımı yapılarak el broşürü dağıtılmış, akıllı telefon kullanıcısı (381) kadın vatandaşlarımızın telefonuna KADES uygulamasının indirilmesi sağlandığı belirtildi.
IOS ve Android marketlerden kolayca indirilebilen “Kadın Acil Destek (KADES) Uygulaması”; aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 112/155/1156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulama olduğu ifade edildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı; KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olduğu ve benzer çalışmaların önümüzdeki günlerde devam edeceğini duyurdu. Haber Bülteni

Yorum yapılmamış "KADIN DESTEK UYGULAMASI “KADES” UYGULAMSI TANITIMI YAPILDI"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir