İSTE’DE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİKLERİ

333

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu üniversite sanayi iş birlikleri için İSTE akademisyenleri ile bir araya geldi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İSTE vizyonunun bir parçası olarak üniversite sanayi bütünleşmesinin sağlanması yolunda AR-GE çalışmalarının yapılmasını teşvik etmek için İSTE akademik personeli ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda, 1961 yılında kurulan ve LPG’nin temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan süreçleri gerçekleştiren entegre bir LPG şirketi olan; Hatay Dörtyol’daki terminal müdürlüğü ile bölge kalkınmasında rol oynayan AYGAZ ile İSTE arasında olası iş birlikleri konuşuldu. AYGAZ’ın İSTE’den talep ettiği dört alanda proje geliştirilmesi için AR-GE çalışmalarına başlandı.

Yapılacak AR-GE çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu bilgi donanımının ürüne dönüşmesinin projeleri beraberinde getireceğini vurguladı.

“Teknik bir üniversite olarak teknolojiyi transfer etmek, sanayi iş birlikleri ile üniversite için mevcut potansiyelleri keşfetmek, akademik bilgiyi uygulamaya geçirmek, üniversitemiz ve öğrencilerimize destek olmak için sanayi ile iş birlikleri kurmaya, bu iş birliklerini geliştirip sürdürmeye devam edeceklerini” ifade ederek sözlerini tamamladı.

Toplantıda “piyasanın talepleri ile akademik personel arasında köprü kurmaya devam edeceklerini” belirten Rektör Prof. Dr. Depci “Yönetim olarak üreten, birlikte hareket eden, şeffaf ve açık bir yapı için siz saygıdeğer mesai arkadaşlarımıza daima yol açacağız. İSTE’yi hep birlikte ileri taşımak İSTE’yen tüm personelimizin her zaman yanındayız. Bu yolda bireysel çalışmalar yerine ekip çalışmasının önemine inanıyor ve akademik personelimizin potansiyelini en doğru biçimde değerlendirebilmesi için çalışıyoruz” dedi.

Yorum yapılmamış "İSTE’DE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİKLERİ"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir