İSKENDERUN’DA SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL

342

İskenderun Belediyesi, pandemi sürecinde vatandaşları hastalıktan korumak adına yaptığı temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları ile  örnek olurken, bu süreçte sokak hayvanları için yaptığı besleme ve tedavi çalışmaları ile de herkesin takdirini topluyor.

İskenderun Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, pandemi sürecinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve su bırakmayı sürdürüyor.

Can dostların aç kalmasını önleyen ekipler, yaralı ve hasta hayvanları da, İskenderun Belediyesi Geçici Bakım evinde tedavilerini yapıyor.

İskenderun’da her canlının önemli olduğuna dikkat çeken  Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, pandemi de sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Tosyalı, “Can dostlarımıza yönelik olarak periyodik sürdürdüğümüz mama ve su dağıtımını bu pandemi sürecinde yoğunlaştırmıştık. Sahipsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları için ekiplerimiz özveriyle çalıştı. Sokak sokak gezip hayvanlarımıza sahip çıktık. Ekiplerimiz, İskenderun’un birçok noktasına düzenli olarak yiyecek ve su bırakarak, sahipsiz hayvanları besliyor. İhtiyaç halinde sokak hayvanlarının bakım ve tedavisi de barınağımızda yapılıyor” dedi.

Yorum yapılmamış "İSKENDERUN’DA SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir