İSKENDERUN’DA KONTEYNER FUTBOL LİGİ BAŞLIYOR!

79

İskenderun’da Konteyner Kentler arası Ödüllü Futbol Turnuvası 2 Mart’ta Başlıyor

İskenderun Kaymakamlığı’nın himayesinde, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organizasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Konteyner Lig’ ödüllü futbol turnuvası 2 Mart’ta başlıyor.

6 Şubat depremlerinden sonra ilçede oluşturulan 15 konteyner kentte yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ‘Konteyner Lig’ projesi kapsamında 300 öğrenci ve 29 takımla ’’Birlikte Güçleneceğiz’’ sloganıyla başlayacak ve 2 ay sürecek turnuvada eğitim hayatları boyunca verilecek burslar için yarışacak.

İskenderun Kaymakamlığı toplantı salonunda proje hakkında gerçekleştirilen basın toplantısına Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, İlçe Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, turnuvaya katılacak olan takımların temsilcileri ve antrenörler katılım gösterdi.

Gerçekleştirilecek turnuva hakkında bilgiler veren Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, ”Bizlerde sizler kadar heyecanlıyız. Yaklaşık iki aydır, turnuvanın altyapısını, hazırlık çalışmalarını değerli müdürlerimiz ve kıymetli çalışma arkadaşlarımız yürütüyor. Cumartesi’den itibaren, ilk Üsküdar Konteyner Kent içerisindeki halı sahada başlayacağız ama daha sonra henüz yapımı devam eden ve kısa sürede tamamlanacak olan Konya OSB Konteyner kentin içerisinde yer alan halı sahada da maçlar devam edecek. Lig usulü oynayacağız, toplam 29 takımımız var. Centilmen bir şekilde, sporun ruhuna yakışır bir tarzda mücadele edeceğinizden şüphemiz yok. Malzemelerinizi, formalarınızı Bartın Valimiz Sayın Nurtaç Erdoğan Arslan, benim dönem arkadaşım gönderdi. Bu turnuvanın ödülünü de şöyle açıklayalım. Sporun da eğitiminizin bir parçası olduğu inancıyla bu organizasyona sizleri davet ediyoruz. Sonucunda da İbrahim Çeçen Vakfı, şampiyon olan takımın sporcularına eğitim bursu verecek. Daha iyi bir eğitime kavuşabilmek, daha iyi şartlarda eğitim alabilmek adına bizler sizler adına gayret gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Demiryürek ayrıca, ileriki dönemlerde kız öğrencilere yönelik voleybol ve basketbol turnuvaları düzenleyeceklerini de sözlerine ekleyerek sporculara hediye verildi.

Daha sonra Üsküdar Konteyner Kentteki halı sahada gösteri maçı da gerçekleştirildi.

Yorum yapılmamış "İSKENDERUN’DA KONTEYNER FUTBOL LİGİ BAŞLIYOR!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir