İSKENDERUN İL, PLAKAMIZ 82 OLSUN!

531

İskenderun’un İl olması için dört bir yandan destek mesajları yağıyor. Belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin açıklamaları ve asılan pankartlardan sonra, Mahalle Muhtarları da bir araya gelerek, çağrıda bulundu.

İskenderun Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç, “İskenderun İl Olsun, Plaka 82 olsun” dedi. İskenderun Belediyesi 3 Nolu Sosyal tesisinde buluşan mahalle muhtarları tek yürek olup, İskenderun’un il olması için destek verdi.

GÜNDEN GÜNE DESTEK BÜYÜYOR
İskenderun Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Denizciler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Kekeç, geçmişten bugüne İskenderun’un her yönüyle il olmayı hak ettiğini ancak bir türlü olamadığını ifade ederek, “Belediye Başkanımız Sayın M. Fatih Tosyalı’nın son aylardaki kamuoyuna yansıyan girişimlerini sevinçle karşılıyor, kendisine bundan dolayı da İskenderun mahalle muhtarları olarak çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kekeç, “İskenderun Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısında, tüm siyasi parti temsilcilerimizin ‘İskenderun’un il olması’ yönünde desteklerini açıklamaları bizleri mutlu etmiştir. Günden güne çeşitli sivil toplum kuruluşları da İskenderun’un il olmasını istediklerini açıklıyorlar.

‘DAHA FAZLA YATIRIM, DAHA FAZLA İSTİHDAM’
İskenderun mahalle muhtarları olarak bizler de İskenderun’un çok uzun yıllar önce hakettiği, ancak bugüne kadar gerçekleşmeyen ‘il olma’ talebinin artık zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesini arzuluyoruz. Ülkemizin en önemli endüstri, liman, turizm ve tarım bölgesi olan İskenderun bölgesi il olmakla bürokratik engelleri daha hızlı aşacak, altyapı, üstyapı yatırımları hız kazanacak, bölge halkının refahı daha da artacaktır.

‘HEM HATAY, HEM İSKENDERUN HALKI KAZANÇLI ÇIKACAK’
İskenderun’un il olmasıyla, Akdeniz’in doğusundaki bölge daha fazla yatırım, istihdam ve zenginliğe kavuşacaktır. Arsuz, Belen, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinden oluşması beklenen İskenderun’un il olması ile hem Hatay hem de İskenderun halkının kazançlı çıkacağına inanıyoruz. İskenderun vilayetini oluşturacak ilçeler başta olmak üzere, Hatay’ın tamamından İskenderun’un il olması için destek açıklamalarını bekliyoruz.

İskenderun’un il olması yönünde bugünlerde kazanılan umut ve güvenin artarak devam etmesini, tüm siyasilerin, STK’ların, iş insanlarının, tüm hemşerilerimizin ellerinden geleni yapmalarını arzu ediyor ve istiyoruz.İskenderunumuz İl olmalı, İskenderunumuz İl olsun, plakamız 82 olsun!” açıklamasında bulundu.
Toplantıya; İskenderun Belediyesi Muhtarlık Hizmetleri Müdürü Cemil Çengel, Zabıta Müdürü Bekir Aksoy ve AKİYAD Başkanı Veysel Cıncık da katıldı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Yorum yapılmamış "İSKENDERUN İL, PLAKAMIZ 82 OLSUN!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir