İSKENDERUN BELEDİYESİ’DEN RAMAZAN KOLİSİ

124

On Bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayında binlerce insana dokunmayı amaçladıklarını belirten İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ve iftar yemeği dağıtımının sürdüğünü söyledi.

Yılın on iki ayı boyunca yardıma muhtaç ailelerin yanında olduklarını, Ramazan ayına özel yardımları arttırdıklarını kaydeden İskenderun Belediye Başkanı fatih Tosyalı, Ramazan ayının bereketi ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ve iftar yemeği dağıtımlarının devam ettiğini kaydetti.

Ramazan ayı boyunca binlerce insana dokunmayı amaçladıklarını belirten Başkan Tosyalı; “Ramazan Mübarek bir ay, yardımlaşma ve paylaşma ayı. Biz de bunun ruhuna uygun olarak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize gıda kolisi yardımı yapıyoruz. Bunun yanında kimsesi olmayan, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç büyüklerimizin de iftar yemeklerini evlerine sıcak olarak götürmeyi kendimize bir görev bildik ve onu da aralıksız sürdürüyoruz. İnşallah 30 gün boyunca her gün yaklaşık 500 haneye sıcak yemeği evlerine ulaştıracağız. Bu işle ilgili dört ekibimiz var. Öğleden önce gıda kolisi dağıtımı ile meşgul oluyorlar, öğleden sonra da iftar yemeklerini direk vatandaşlarımızın evlerine ulaştırıyorlar. Akşam namazı olmadan, iftar yemeklerinin vatandaşlarımızın ellerinde olmaları için gayret gösteriyoruz. Ramazan ayı boyunca 15 bin iftar yemeği dağıtmayı hedefliyoruz. Gıda kolisi olarak da yaklaşık 10 binli rakamlara ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yapılmamış "İSKENDERUN BELEDİYESİ’DEN RAMAZAN KOLİSİ"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir