Hizmetlerimiz Kesintisiz Devam Ediyor

380

İl genelinde 3. Basamak Yoğun Bakım Hizmeti veren tüm özel hastanelerin pandemi hastanesi hizmeti verdiğini ifade eden İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Turhan, Gelişim Hastanesi olarak, Covid-19 olmayan diğer hastaların, hizmet almaya gönül rahatlığıyla devam edebileceğini vurguladı.

‘ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ’
Başhekim Uzm. Dr. Emin Turhan, “Dünyamızı ve ülkemizi tehdit eden covid-19 salgını, maalesef ilimizde ve ilçemizde de artık çok ileri boyutlarda görülmektedir. Covid-19 sürecinde yoğun bakım ihtiyacı olan çok sayıda vakamız oldu. Bu sebeple hafta başından itibaren Sağlık Bakanlığımızın ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün talimatıyla, pozitif hastaları almaya başlamış bulunmaktayız. Hatay’da gelinen nokta artık kamu hastaneleri hiçbir şekilde mevcudu karşılayabilecek düzeyde olmadığından, İl genelinde 3. Basamak Yoğun Bakım hizmeti veren hastaneler, pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hekimlik görevimiz ve meslek yeminimiz gereği bizler de, bu süreçte üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz” dedi.

COVİDLİ HASTALARIMIZ İÇİN AYRI BİR ALANIMIZ MEVCUT’
Başhekim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Turhan, “Biz bu görevi ifa etmeye çalışırken, diğer sağlık problemleri olan hastalarımızın da hizmet alabilmesi açısından, tüm tedbirlerimizi aldık. Covid pozitif hastaların giriş ve çıkışları için yeni bir alan yarattık. Ek binamızın ikinci katını sadece Covid-19 hastalarına ayırdık. Bu alan dışındaki servislerimizin tamamı, diğer sağlık hizmetleri için kullanılmaktadır. Covid pozitifli hastalar için tomografi alanına gidene kadar kullandığımız güzergah da ayrı tutulmaktadır. Ayrıca hastalar tomografiye alındıktan sonra, alana yarım saatlik bir dezenfeksiyon uygulaması yapılmaktadır. Bu açıdan da koruyucu tedbirlerimizin tamamını almış durumdayız. Yanı sıra Covid hastalarına hizmet veren hastane personeli, izole bir ortamda tutulmaktadır. Ayrıca yemek yedikleri ve fiziksel ihtiyaçlarını karşıladıkları alanlar da sadece kendilerine tahsis edilmiştir. Dolayısıyla hizmet veren sağlık personelimizin, hastanenin diğer bölümleriyle hiçbir teması bulunmamaktadır. Sağlık personelimiz nöbetini devrettikten sonra, yine kendileri için ayrılan kapıdan çıkmaktadır” şeklinde konuştu.

‘HASTALARIMIZA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA HİZMET VERİYORUZ’
Uzm. Dr. Turhan, “İskenderun Gelişim Hastanesi olarak, insanlarımıza ihtiyaç duyulduğu müddetçe elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Diğer hastalarımızın da gönül rahatlığıyla polikliniklere ve yatış için servislere gelmesini sağlayacak bir sistem oturttuk. Ayrıca ameliyathanelerimizde de hijyen şartlarımız maksimum düzeyde ayarlanarak aynı şekilde hizmet vermektedir. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Memleketimizin kısa sürede coronavirüs illetinden kurtulması açısından elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

Temennimiz, hiçbir vatandaşımızın tırnağına dahi zarar gelmeden, virüs belasından kurtulmak. Bu nedenle hepimize önemli görevler düşüyor. Özellikle toplumsal olarak; sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda maksimum özeni gösterdiğimiz takdirde, en kısa zamanda güzel günler göreceğimize inanıyorum” dedi.

Yorum yapılmamış "Hizmetlerimiz Kesintisiz Devam Ediyor"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir