Hiç Kimse Hatay Hakkının Canını Yakamaz

365

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerindeki yangınla ilgili, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ile birlikte, sosyal medyada provokatif paylaşım yapan “Ateşin çocukları” denilen hain terör grubu hakkında İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İskenderun Adliyesi önünde açıklama yapan MHP’li Kaşıkçı, yangında zarar görenlere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Vatandaşların içini yakan diğer bir hususun sosyal medyada estirilen terör olduğunun altını çizen Kaşıkçı, “Ateşin çocukları” denilen bir grubun yaptığı paylaşımların en az yangın kadar insanların canını yaktığını vurguladı.

‘TEPELERİNE ÇÖKÜYORUZ’
Suç duyurusunda bulunmak üzere İskenderun Adliyesine geldiklerini belirten Kaşıkçı, şöyle devam etti: “Sosyal medyada alçakça, insanları kışkırtacak, daha fazla canını yakacak türden paylaşım yaparak, başta Hataylılar olmak üzere Türkiye’nin her yerinde çok büyük bir infial yarattı bu siteler. Bizler de avukatlarımızla sosyal medyada bu paylaşımı yapanların çalışmasını yaparak tek tek birer çıktısını aldık ve bugün de adliyeye gelerek savcılığımıza bu sitelerle ilgili Hatay’ı karalayan, Hatay’daki orman yangınını üstlendiğini ifade edip Hataylılarla dalga geçmeye çalışan tüm sitelerle ilgili suç duyurusunda bulunduk.”

Bu hesapların bulunup yargı önüne çıkarılmasını isteyen Kaşıkçı’ya, suç duyurusunda; Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ülkü ocakları ve parti üyeleri de eşlik etti.

Yorum yapılmamış "Hiç Kimse Hatay Hakkının Canını Yakamaz"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir