HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN!

295

Geçtiğimiz günlerde İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven bir açılışa katıldı. Bir gazetecinin gündeme getirdiği KYK Yurtlarının bulunduğu bölgedeki bozuk yolların durumuyla ilgili, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalının Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’e izin verin biz yapalım şeklindeki davranışını iyimser bulmama rağmen çok doğru bir yaklaşım olarak görmediğimin altını çiziyorum.
HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI
Arsuz ile İskenderun sınırında bulunan yurt yolunun tek sorunu yol değil. O bölgede henüz tam olarak altyapı çalışmaları bitirilmemiştir. Örneğin telekom alt yapısı hala yok. İnternet bağlantısı yüzünden halen mağdur durumda vatandaşlarımız var. Olay sadece asfalttan ibaret değil. Su giderleri yok. KYK yurt bölgesinin Arsuz Belediyesi sınırları içerisinde olduğu doğrudur lakin yolun genişliği 12 m ve üzeri yerlerin yol yapım çalışmalarının Hatay Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olduğunu her belediyenin bilmesi gerken bir kuraldır. Fatih Tosyalı başkanın iyi niyetinden şüphem olmadığı gibi ilgisi alakası içinde kendisine teşekkür ederim. Yaptığım bir takım görüşmeler sonucunda bahsi geçen yol çalışmasının Hatay Büyük Şehir Belediyesi’nin projesi içerisinde olduğunu önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacağı şeklinde olmuştur.
Bir konuya daha değinmeden geçemeyeceğim. Öğrencisi olduğum ve hergün yolunu kullandığım İskenderun Meslek Yüksekokulunun girişinde bulunan bozuk yollar! Orası kimin yetki alanında İskenderun belediyesinin mi? Belen Belediyesi’nin mi? Arsuz Belediyesi’nin mi? Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin mi? Aynı hassasiyeti İMYO içinde gösterilmesi gerekmez miydi?

Yorum yapılmamış "HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir