HATAY’IN GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ DÜNYA PAZARINDAKİ YERİNİ ALIYOR

320

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, tarımsal üretime değer katmak ve bu ürünleri dünya pazarına sunmak üzere kurulan Hatay Girişim ve Gıda Sanayi (HGGS) AŞ’yi ziyaret etti.
HBB Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın kalkınmasında büyük rol oynayacak şekilde hayata geçirilmiş bir projenin ürünü olan Hatay Girişim ve Gıda Sanayi AŞ’yi ziyaret ederek çalışmaların aşamaları ve geleceği ile ilgili bilgiler aldı.
Şirketin çalışanları ve yöneticileriyle görüşen Savaş, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin ve Hatay’ın has tarım ile gıda ürünlerini ülke ve dünya pazarına sunmaya hazır, rekabetçi bir yapı kurmanın önemine değindi.
HGGS, Hatay ve yöresinin zengin ve bereketli topraklarında üretilen tarım ürünlerinin, bir teknoloji şirketi olmanın avantajı ile Türk Gıda Kodeksi ve ilgili tüm yönetmeliklere uygun olacak ve devamlılık arz edecek şekilde pazarlanmasına vesile oluyor.
Şirket aynı zamanda, Hatay’ın değerleri olan çiftçileri, girişimcileri, kooperatifleri, firmaları bütünleştiren, ortak paydada buluşturan çağdaş ve rekabetçi bir yapıya kavuşturmayı amaçlıyor. Kuruluş, tüm bunların yanı sıra, Hatay’ın yerel, ulusal ve uluslararası pazarda hak ettiği yeri almasına ve bölgeye uygun yatırımların yapılmasına hizmet edebilmek için büyük çaba harcıyor dedi.

Yorum yapılmamış "HATAY’IN GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ DÜNYA PAZARINDAKİ YERİNİ ALIYOR"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir