HATAY İL ÜLKÜ OCAKLARI’NDA DEVİR TESLİMİ

275

Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’nda 6 yıldır başkanlık görevini yürüten Metin Taşçı görevini Alihan Döner’e devretti. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdiri ile Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı’nın görevi devdi etmesiyle göreve atanan yeni Hatay İL Ülkü Ocakları Başkanı Alihan Döner görevi devraldı.

Başkan Taşçı Altı yıldır yürüttüğüm Hatay Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevimi hada önce İl yönetiminde beraber çalıştığımız Alihan Döner’e devretmekten mutluyum. Liderimiz ve Genel Başkanımızın emirlerinde bu kutlu davanın bir neferi olarak hizmet etmeye devam edeceğim. il Başkanlığım süresince yanımızda olan tüm ülküşaşlarımın haklarını helal etmelerini isterim. Var olsun ülkücü Ocakları dedi.

Ülkü Ocakları Başkanı Alihan Döner, konuşmasından şu ifadelere yer verdi.Değerli Büyüklerim, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu mukaddes davayı bizlere emanet eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Yüce Türk Milletinin şanlı tarihinden ve mücadelesinden ilham alarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolunda; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin çizgisinde; Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendi’nin emrinde Ülkücü Türk Gençliğine yakışır bir duruş ve olgunlukla milletimizin her bir gencine ulaşmayı planlıyoruz. Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti hassasiyetiyle yaşama gayesini düstur ve şiar edindiğimiz ülkü yolunda, ezelden ebede uzanan bu kutlu çizgide bir nefer, bir fedai olmak bizlere nasib oldu. Bu ulu davanın bir zerresi olmak, bir Türk Genci için gurur ve şuur vesikasıdır. Bizim ana gayelerimizden biri; bu vesikayı rozet gibi göğsünde, mıh gibi dimağında ve kilometre taşı gibi yaşam tarzında taşıyan ve aktaran nesiller yetiştirmektir. Biz biliyoruz ki; Serhad şehri Hatay’ımızın, anavatana hasret atalarının vatana sevdalı evlatları, bu yolda gayrete ve hizmete arzu ve iştiyak dolular. Bizler de onlarla buluşma noktasında aynı duygu ve düşüncelerdeyiz. Bu minvalde hareket edeceğimiz ve tavır alacağımız vazifeyi bize layık gören Sayın Genel Başkanımızın emir ve tensipleriyle İlimize teşrif ederek vazifeyi bize tevdi eden Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ömer Şanlı Başkanımızın ellerinden, ateşten gömlek bildiğimiz bu kutlu vazifeyi şükranla aldık, kabul ettik. Mücadelesine ve hizmetlerine şahitlik ettiğimiz Metin Taşçı Beyefendi’ye, emeklerinden dolayı Hataylı tüm ülküdaşlarım adına şükranlarımı sunarım dedi.

Yorum yapılmamış "HATAY İL ÜLKÜ OCAKLARI’NDA DEVİR TESLİMİ"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir