EĞİTİM ÇALIŞANLARININ GERÇEK TEMSİLCİSİ TÜRK EĞİTİM SEN’DİR

308

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, eğitim camiasının yakından bildiği kısa adı İLKSAN olan İlkokul Öğretmenleri Yardımlaşma Sandığı temsilcilik seçimlerini değerlendirdi. Başkan Yanık, “İLKSAN seçimleri tüm Türkiye gibi İskenderun ve Hatay’ın diğer ilçelerinde de yapılmıştır. Bu seçimler sonucunda İLKSAN ilçe temsilcileri belirlenmiştir. İLKSAN Genel Merkezi Delege seçimleri ise seçilen bu arkadaşlar arasından Eylül ayında yapılacak ve ilimizi temsilen 4 arkadaşımız delege seçilecektir” dedi.

Yanık, “İLKSAN 287 bin üyesi ile büyük ve güçlü bir yardımlaşma sandığıdır. 1996 yılından bu güne kadar İLKSAN yönetimi seçimler sonucu Türk Eğitim Senli üyeler tarafından yürütülmektedir. Güvenin adresi haline gelen bu kuruluşumuz 2,1 milyar TL nakit 2,5 milyar TL de gayri menkulü olan Ankara İstanbul İzmir de konuk evleri Aydın ve Alanya’da otelleri olan cazibesi ve gücü her gün artan bir kuruluştur. 10 farklı konuda üyelerine yardım ve emekli olan üyelerine de maaşlarının 10 katına yakın emekli ikramiyesi vermek suretiyle üyelerine katkı sağlayan kuruluş takdiri şayan bir şekilde Türk Eğitim Sen’li üyeler tarafından 25 yıldır aralıksız yönetilmektedir.

Yapılan seçimler TÜRK EĞİTİM SEN üyesi adayların zaferi ile sonuçlanarak tamamlanmıştır. Türk Eğitim Sen Hatay 2 nolu Şube olarak sorumluluk sahamızda bulunan ilçelerdeki 8 temsilcinin 6 sı kazanılarak çok başarılı bir sonuç elde edilmiştir. İskenderun İlçemizde temsilci seçilen adayımız ve Şube Başkan Yardımcımız İlhan OKAN 354 oy alarak en yakın diğer sendika adayına 186 oy fark, diğer adayımız Şükran UZUN 240 oy alarak en yakın diğer sendika adayına72 oy fark atmıştır.

Bu seçim, eğitim çalışanlarının gönüllerini fethetmiş ve güvenini kazanmış sendikanın TÜRK EĞİTİM SEN olduğunu göstermiştir. Dörtyol da adayımız Bilgehan ARI, Ercan ERASLAN, Payas’ta adayımız Bünyamin ÇOLAK, Belen de adayımız Serdar KOŞAR seçimi kazanmışlardır. Bu sonuçlar gösteriyor ki bölgede Eğitim Çalışanlarının gerçek temsilcisi Türk eğitim Sen’dir.

Bu seçim sonuçlarında Türk Eğitim Sen adaylarının zaferini, tercih edilme nedenlerini, başka mecralara taşımak, tercih edilme nedenlerinin sendikamızın ve adaylarımızın “hak, hukuk, adalet, güven” mücadelesi olduğunu görmezden gelmek gerçekçi bir değerlendirme olmayacaktır.
Burada esas olan şu ki eğitim Çalışanları üzerinde “baskı, şantaj, tehdit, yönetici baskısı” olmazsa sendikal tercilerinin Türk Eğitim Sen den yana olacağı, açıkça görülmüştür. Bu sonuçlardan herkes hissesine düşeni almalıdır, eğitim çalışanlarının gerçek temsilcisinin Türk eğitim Sen olduğunu görmeli bizden gelen sesin Eğitim Çalışanlarının gerçek sesi olduğunu bilmelidir.

Sonuç olarak, bize verilen bu yetkiye, güvene layık olacağımıza söz veriyoruz, bizim mücadele azim ve kararlılığımızı gören destekleyen, bizimle beraber yol yürüyen bölgemizde ki tüm eğitim çalışanlarına, bu zaferin esas mimarı olan teşkilatımızın tüm yöneticilerine, adaylarımız ve şubemiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum yapılmamış "EĞİTİM ÇALIŞANLARININ GERÇEK TEMSİLCİSİ TÜRK EĞİTİM SEN’DİR"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir