Büyük Elçiler’den Arsuz Ziyareti

420

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve beraberindeki heyeti Arsuz’da ağırladı.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri (Kazakistan Eski Kültür Bakanı) Düsen Kaseinov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Şöhret Yiğitaliyev, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Aybek Akayev ve Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği Üçüncü Kâtibi Ceyhun Halilov’u Arsuz’da ağırlayan Başkan Asaf Güven, heyetle görüşme sağladı.

Arsuz da gerçekleşen yemekli toplantıda Başkan Güven, “Farklı ülkelerden gelen böyle kıymetli bürokratları ilçemizde ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Hatay EXPO 2021 programı kapsamında, Hatay’a gelen heyetimizi Arsuz’da ağırlama fırsatımız oldu. İlçemizde gerçekleşecek yatırımlar ve çalışmalar hakkında sohbet ettik. İlçemizi en iyi yerlere taşımak istediğimizi ve bununla ilgili çalışmalarımızı da kendilerine anlattık. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapılmamış "Büyük Elçiler’den Arsuz Ziyareti"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir