BİZİ KİMSE TÜRKİYE’MİZDEN KOPARTAMAZ!

158

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hatay’ın Belen ilçesindeki 41. Fırka Belen Şehitler Abidesi’ni ziyaret etti, şehitlerin mezarlarına gül bıraktı.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, program sonunda Tatar’a ilçedeki “Kuzey Kıbrıs Parkı” adını verdikleri parkın plaketini takdim etti.

Programda Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından dua edildi.
Tatar, burada yaptığı konuşmada, her zaman milli çıkarlar ve ulusal menfaatler için birlikte hareket etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

İngiliz yönetimi döneminde yine Türkiye’nin desteğiyle kahramanca direnerek varlıklarını sürdürebildiklerini belirten Tatar, çok şehit verdiklerini aktardı.
Tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen ve her şehit haberinde kendilerinin de yüreğindeki acıların alevlendiğini ifade eden Tatar, “Dolayısıyla sizlerin acısı bizlerin acısıdır. Eminim ki bizlerin acısı da sizlerin acısıdır. Dolayısıyla bir millet evet iki devlet, Azerbaycan’ı da dikkate alırsak üç devlet. Bu şekilde mücadelemize devam ediyoruz. Bizlerle sürekli olarak mücadele eden gerek Kıbrıs’taki Rum-Yunan ikilisi, gerek Türkiye’nin farklı yerlerindeki Türkiye’mize düşmanlık yapanlarla sonuna kadar uğraşmaya devam edeceğiz, yeter ki Allah milletimize güç versin, Türkiye’miz daha güçlü olsun.”

‘ŞEHİTLERİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ’
Kıbrıs Barış Harekatı’yla Kıbrıs Türkü’nün bağımsızlığına, özgürlüğüne ve hürriyetine kavuştuğunun altını çizen Tatar, “Onun için tüm şehitlerimize müteşekkir iken aynı zamanda gazilerimizi de hiçbir zaman unutmayacağız çünkü onlara bizim bir vefa borcumuz var. Dolayısıyla buradaki gazilerimize de bir kez daha minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Sizlere olan bu vefa duygusu ile sağlıklı bir ömür diliyorum. Gazilerimiz bizlerin baş tacıdır ama netice itibarıyla mücadelemiz hala devam etmektedir.” diye konuştu.

“Bizi kimse Türkiye’mizden kopartamaz” diyen Tatar, KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti’yle iyi ilişkiler içerisinde olması gerektiğini vurguladı.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, program sonunda Tatar’a ilçedeki “Kuzey Kıbrıs Parkı” adını verdikleri parkın plaketini takdim etti.
Programa, Hatay Valisi Rahmi Doğan, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve gaziler katıldı.

CECELİ VE AYLA COŞTURDU
Hatay’ın Altınözü ilçesinde 5. Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen konserde, Güliz Ayla ve Mustafa Ceceli sevenleriyle buluştu. Milli İrade Parkı’ndaki konserde Ayla ve Ceceli, sevilen parçalarını seslendirdi. Yaklaşık 2 saat süren konsere gelenler, cep telefonlarının ışıklarıyla sanatçılara eşlik etti.

Festivale; Tatar ve Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra Gaziantep Vali Yardımcısı Bülent Uygur, AK Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay milletvekilleri Serkan Topal, İsmet Tokdemir, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz ve KKTC’nin Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli de katıldı.

ATAKAŞ’I ZİYARET ETTİ
Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Hatay’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti [KKTC] Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve beraberindeki diplomatik heyet, Hatay ziyaret programı kapsamında İskenderun’da Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş’ı ziyaret etti.

Yorum yapılmamış "BİZİ KİMSE TÜRKİYE’MİZDEN KOPARTAMAZ!"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir