Belen Belediye Başkanı GÜL İskenderun’umuzun Kurtuluş Günü Kutlu Olsun

408

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; Türk ordusunun 5 Temmuz’da İskenderun’a Albay Şükrü Kanatlı komutasında giriş yapmasıyla kutlanan kurtuluş günü münasebetiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.
Başkan Gül, “5 Temmuz 1938 tarihinde kahraman Türk ordumuzun, İskenderun’a Albay Şükrü Kanatlı komutasında giriş yapmış ve Fransız işgalindeki İskenderun’umuzu düşman işgalinden kurtararak, şanlı bayrağımızı göndere çekmiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ‘40 Asırlık Türk Yurdu Ecnebi Elinde Esir Kalamaz’ diyerek üstlendiği Hatay meselesinde bağımsızlık mücadelemizin zaferle taçlanması aziz milletimizde büyük bir heyecan ve coşku yaratarak Kuva-yi Milliye ruhuyla başlanılan haklı dava zaferle sonuçlanmıştır.
İşte bu haklı gururla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Hatay davasında gözünü hiç kırpmadan mücadele eden Tayfur Sökmen’i ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. İskenderun’un Kurtuluşunun 82. yılı kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.

Yorum yapılmamış "Belen Belediye Başkanı GÜL İskenderun’umuzun Kurtuluş Günü Kutlu Olsun"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir