BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ 33 KADIN BELGESELİ’NİN GALA GECESİNE KATILDI

228

Hatay Büyükşehir Belediyesinin himayesinde tamamlanan Hataylı 33 kadının başarı öyküsünü konu edinen ’33 Kadın Belgeselinin gala gecesi Antakya’da yapıldı.

Galaya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri ve iş insanları katılım gösterdi.

SAVAŞ: ERKEKLER NE KADAR BAŞARILIYSA YANINDA VE ARKASINDA BİRLİKTE OLDUĞU KADIN VARDIR

Galada kadınların toplumdaki değerinin önemine değinerek konuşma yapan Başkan Savaş, ” Kadın demek sevgi, bereket, kucaklaşmak ve paylaşmak demektir. Ben bütün bunları annemde, eşimde ve kızımda gördüm.

Hayatımızın her noktasında kadın, anne ve eş vardır. Erkek ne kadar varsa kadın da o kadar var. Erkekler ne kadar başarılıysa yanında ve arkadaşında birlikte olduğu kadın vardır” dedi.

“KADINLAR VARSA BARIŞ VE BEREKET VARDIR”

Hayatın her noktasında kadının var olduğunu vurgulayan HBB Başkanı Savaş, ” Kırsalda, sanayide, tarımda, ticarette, turizmde, sporda ve kültürel hayatın her noktasında kadın vardır. Kadınlar varsa barış ve bereket vardır. Kadınlar toplumsal barışa katkı sağladıklarından dolayı siyasette de barışa katkı sağlıyorlar. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projenin Hatay ve Türkiye Koordinatörü Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, 33 Kadın Belgeselinin Kıbrıs, Mardin, Gaziantep, Adana, Kars, Erzurum ve izmir’de yapılacağını ve bu illerden seçilecek kadınlarla birlikte Türkiye projesinin tamamlanacağını ifade etti.

Yorum yapılmamış "BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ 33 KADIN BELGESELİ’NİN GALA GECESİNE KATILDI"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir