Başkan GÜL Kimse Belen’in Huzurunu Kaçıramaz

367


Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Beyzade Radyo Tv’in canlı yayın konuğu oldu. “Haftanın Dosyası” programında Serkan Uğraş’ın sorularını cevaplayan Belediye Başkanı İbrahim Gül, yaşanan orman yangınları ve Belen’in sorunlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Gül öncelikle orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz günlerde Belen ilçemizde ve bölgemizde çok üzücü olaylar yaşadık. Birçok orman alanımız kül oldu. Öncellikle Belen ilçemizin hedef alındığını düşünüyorum. Birileri tarafından yapıldığı düşüncesindeydik birçok noktada bu düşünceye sevk edecek bulgular vardı ama yeterli delil yok elimizde. Sosyal medyada orayı biz yaktık, Hatay’ı yakacağız gibi yazılanları gördünüz. Bunlarla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın çalışmasıyla iki kişinin tutuklandığını biliyoruz. Özellikle Belen ilçemizin seçildiği noktasında aklımızda soru işaretleri var. Çünkü duruşuyla, milliyetçi, muhafazakâr insanların yaşadığı Belen’de kaos oluşturmak için bu işi yaptıklarını itiraf ettiler. Amaçlarına ulaşmayacaklarını ilk günden ifade etmiştim, yine söylüyorum kimse Belen’in huzurunu kaçıramaz. Ağaçlandırma konusunda Orman Bölge Müdürlüğü ile 11 Kasım’da ilk fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Daha sonra yanan tüm bölgeyi fidanlayacağız. Türkiye’nin her yerinden fidan yardımı yapıldı. Şuan elimiz ulaşan kaybettiğimiz ağaçlardan çok daha fazlası var. Destek olan yerli yabacı herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

‘EN BÜYÜK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORUN BORÇ YÜKÜ’
Siz seçildiğinde karşılaştığınız en öncelikli sorunlar nelerdi? Sorusuna Belediye Başkanı Gül, “Biz geldiğimizde borç yükü fazlaydı ve Belen’de belediyemizin kurumsal kimliği yoktu. işleyişiyle de kurumsallaşmamış, bakkal düzeni derler ya, öyle giden bir belediyeyi kurumsallaştırmak için adımımızı attık. Sonra beklemediğim şekilde bulduğum şey borç yükün çok fazla olmasıydı.
Düşünün borç yükü bir yıllık bütçemizin dört katıydı, yani dört yıllık bütçemiz kadardı bu borç. Tabi bu borç yüküyle aldık ama borcu bahane etmedik. Hem borcun üstesinden geleceğimizi hem de Belen’in özlediği hizmetleri yapacağız dedik ve adım adım yapılması gerekenleri yapıyoruz. Başta alt yapı olmak üzere birçok eksiği kapattık. Köy ve mahalle yollarımız çok kötüydü, asfaltlama çalışmamız yüzde 50 noktasında. Yağışlardan sonra bir ay içerisinde yüzde yüzünü asfaltlayacağız. Borcumuzda geçen yıla göre azalma var. Gelir kaynaklarımızı arttırdık. Geçen sene 25 milyon olan bütçemiz bu yıl 40 milyon” diye konuştu.

BELEN’İ TABLO HALİNE GETİRECEĞİZ
Bundan sonraki projelerden de bahseden İbrahim Gül, “Belen’de cam teras çalışmamız olacak. Belen’e yakışır düğün salonu çalışmamız olacak. 3 mahallenin tamamını beyaza boyayarak Belen’i tablo haline getireceğiz. Millet bahçemiz bitmek üzere. Açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız telekonferansla yapacak. Tarihini önümüzde günlerde belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Son olarak Milletvekilliği adaylığı düşüncesi olup olmadığı sorusuna Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, “Milletvekili adaylığı konusunda şimdilik böyle bir düşüncem yok. Yerel hizmeti daha çok seviyorum. Böyle daha mutluyum. Vatandaşlarımıza birebir dokunup hizmet etmeyi daha çok istiyorum ve seviyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapılmamış "Başkan GÜL Kimse Belen’in Huzurunu Kaçıramaz"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir