Arsuz Belediyesi Tarım Akademsi Kuruyor

383

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arpa Deresi Mahallesinde yapımı gerçekleştirilen ‘Tarım Akademisi’ çalışmalarını yerinde inceledi.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Başkan Yardımcıları ile birlikte Arpa Deresi Mahallesinde yapımı devam eden ‘Tarım Akademisi’ni yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarım Akademisi’nin özellikle ilçe tarımı ve kadın girişimciler için bir değer olacağını belirten Başkan Asaf Güven, bu akademi sayesinde modern tarımın yapılacağını belirtti.

Tarımın bilimsel şekilde yapılacağını ifade eden Başkan Güven, “İlçemizdeki tarım ve kadın girişimciler için bir şans olacak bu projemizde modern makine ve donanımları kullanma hedefindeyiz. Kırsal kalkınmanın sağlanması adına burada farklı ürünleri yetiştirerek, belirli işlemlerden geçireceğiz. Bunun sonucunda üretim, işleme, markalaşma, pazarlama ve bununla ilgili eğitim gibi çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Özellikle tarımın doğru yapılması, elde edilen ürünlerin hem kalitesini hem de verimliliği arttıracaktır. Doğru yapılacak tarım ve pazarlama ile hem maddi anlamda çiftçilerimiz kar elde etmiş olacak hem de ürünün verimliliği artacak. Ayrıca bu projenin bir başka önemi de kadın çiftçi ve emekçilerinin ekonomiye ve toplumsal hayata güçlü biçimde katılmalarını sağlayacak olmasıdır” dedi.

Yorum yapılmamış "Arsuz Belediyesi Tarım Akademsi Kuruyor"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir