Arsuz Belediye Zabıtası yüksek tempoda çalışıyor

408

Arsuz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü son bir yıl içerisinde hizmet çalışmalarını üst seviyede tutarak halkın ve esnafın memnuniyetini kazandı.
Arsuz Belediye Zabıta Müdürü Cevat Aydemir, birimdeki mesai arkadaşlarıyla birlikte koordineli bir şekilde çalışarak gelen şikayet ve beklentiler için anında harekete gçiyor.


Son bir yıl içerisinde halkın sağlığını korumak adına denetimler ve kontroller aralıksız devam ederken şu faaliyetler konusunda şu bilgi alındı:
“1230 Giden ve 1113 gelen evrak işlemi gerçekleştirildi.
Belediye sınırları içerisinde bulunan işyerlerinin ruhsatlandırılması için gerekli ihtarnameler yapılmış, Süresi içerisinde ruhsatlandırılmaları sağlanmıştır.


İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsat Komisyonu ile birlikte ruhsatlandırma aşamasında olan işyerleri, Sıhhi ve Fenni yönden kontrol edilmiştir.
Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan işyerlerinin ruhsatlandırılması için gerekli ihtarnameler yapılmış, süresi içerisinde ruhsatlandırılmaları sağlanmıştır.


Hurdacıların sokak aralarına izinsiz girerek hurda olarak gördükleri atıkları aldıkları yönündeki vatandaşların şikayetleri üzerine Zabıta ekipleri tarafından mücadele başlatılmış olup, aralıksız devam etmektedir.
İlçemiz sınırları içerisindeki dilenciler engellenmiştir.
İlçemizde vatandaşlarımızı engelleyen rahatsız edici işgalleri ortadan kaldırılma çalışmaları yapılmıştır.


İlçemiz Sınırlarında bulunan göçer hayvancılığa engel olunmuştur.
İlçemiz genelinde tespiti yapılan kültür ve tabiat varlıkları ile ilgili birimlerle koordineli bir şekilde çalışılarak muhafaza altına alınmış olup, sürekli kontrolü sağlanmaktadır.


İlçemizde izinsiz ve faaliyet gösteren seyyar satıcılar bertaraf edildi.
Koronavirüs Covid-19 salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonun temini fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları ile ilgili denetimler yapılmıştır.


Vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmesi amacıyla, ekmeklerin gramajları kontrol edildi.
Müdürlüğümüzce semt pazarlarını ziyaret ederek, Pazar yerinin disiplin ve düzeni kontrol edilmiş vatandaşlarımızın hijyenik ve uygun koşullarda alışverişlerini yapabilmeleri için tüm tedbirler aldırılmıştır.

Yorum yapılmamış "Arsuz Belediye Zabıtası yüksek tempoda çalışıyor"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir