ARSU’DA HABERLEŞME’Yİ KESENLER GÖZALTINDA

318

Hatay’ın Arsuz ilçesinde vatandaşın haberleşme ve enerji nakil hattını keserek kablo hırsızlığı yaptıkları belirlenen üç kişi Jandarma ekiplerinin baskını sonucu, çalıntı kablolar, alet edevatla birlikte yakalandı.

Edinilen bilgilere göre Arsuz ilçesinin Jandarma ekipleri bazı mahallelerinde 23 Şubat 2021 tarihi ile önceki farklı zamanlarda faili meçhul haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı olayının aydınlatılması için çalışma başlattı.

Telekoma ait haberleşme kablosunun faili meçhul kişi yada kişilerce çalınması olayının aydınlatılması amacıyla Arsuz İlçe Jandarma Komutanlığı ile Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından icra edilen istihbarı faaliyet neticesinde 27 Şubat 2021 günü Arpaderesi Mahallesi Yangın Yolu mevkiinde içerisinde H.Y., Ö.A. ve M.A. isimli şahısların olduğu 31 ADM … plakalı araç tespit edildi.

Aracın yakın çevresinde yapılan aramada önceden yakıldığı tespit edilen kablo parçaları ve yolun kenarına ağaç dal ve yaprakları kullanarak gizlenmiş 39 rulo şeklinde (2.690 M.) haberleşme kablosu ile demir kesme makasının tespit edilmesi üzerine şahıslar gözaltına alındı.

Yorum yapılmamış "ARSU’DA HABERLEŞME’Yİ KESENLER GÖZALTINDA"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir