AMACIMIZ DAHA GÜÇLÜ, DAHA ETKİN BİR BARO İNŞA ETMEK

324

Onlarca avukatın bir araya gelerek kurduğu Baroda Değişim Grubu, Ekim ayında gerçekleştirilecek Hatay Barosu seçimlerine hazır. Baroda Değişim Grubu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, “Hatay’da daha etkin, daha genç, daha dinamik, meslektaşlarımızın dertlerine çözüm üreten, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir baro inşa etmek üzere yola çıktık” diye konuştu.

Hatay Barosu seçimlerinde Başkan adayı olan Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, Hatay’ı karış karış gezerek, inandığı doğruları, hedeflerini ve projelerini anlatmayı sürdürüyor.

Genç, dinamik, üyelerinin tüm sorunları ile ilgilenen lüks ve israftan uzak bir baro anlayışını benimsediklerini belirten Başkan Adayı Açıkalın, “Hatay’ın coğrafik konumu gereği dağınık bir üye profili var. Baromuzu Hatay’ın her ilçesinde daha ulaşılabilir hale getirip, her adliyemizde avukat odası yapılmasını sağlayacağız. Bu projemiz ile ulaşamadığımız meslektaşımız kalmayacak. Seçimi kazanmamız halinde Hatay’ımıza yakışan, ülkemizde örnek olarak gösterilecek bir baro kampüsü inşaatını başlatacağız. Mülkiyeti Türkiye Barolar Birliği’ne, kullanım hakkı bize ait olan arsada bu projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

‘GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ’
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir’ sözlerini hatırlatan Baroda Değişim Grubu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, “Biz hem yönetim şeklimizde hem de mesleğe bakış vizyonumuzda gençlerin değerini biliyor ve anlıyoruz. Mesleğe yeni başlayan, maddi olarak ofis açma fırsatı olmayan meslektaşlarımıza toplamda 3 yılı geçmemek kaydıyla mülkiyeti TBB’ye, kullanım hakkı bizlere ait olan arsa üzerinde inşa edilecek ofisleri kira almadan tahsis edeceğiz. Ayrıca diğer ilçelerde de ofis açan desteğe ihtiyaç duyan tüm meslektaşlarımızın yanında olacağımızı deklare ederiz. Sadece Avukat beyanına göre verilecek bu destek ile genç meslektaşlarımız ekonomik yönden sıkıntılarını bir ölçüde gidererek, özgüvenlerinin ve morallerinin yüksek olduğu bir koşulda mesleğe başlayacaktır. Seçilmemiz halinde Genç Avukatlar Kurulunun kurulmasını sağlayarak, onların yönetimimizde söz sahibi olacaklarını belirtmek isterim” dedi.

‘MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI BİLİYOR, ÇÖZÜM İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ’
Toplum içerisinde, adliyelerde, kamu kurum ve kuruluşlarda avukatların ne tür sorun ve sıkıntılarla boğuştuklarını bildiklerini belirten Baroda Değişim Grubu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, “Baro seçimlerinde seçilmemiz halinde Hatay’da nelerin eksik olduğunun farkındayız. Sorunları iyi bildiğimiz gibi, çözümlerine de hazırlıklı durumdayız. Adliyelerde avukat odalarından, ücretsiz internet hizmetine, otopark alanları sorununun çözülmesinden, adil CMK. görevlendirilmesine, dijital kütüphane hizmetinden, mevzuat komisyonuna, baro hatıra ormanından, ücretsiz program desteğine, Dilek ağacı ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projeleri ile sosyal baroculuk ilkesini hayata geçirmekten, maddi desteğe ihtiyaç duyan meslektaşlarımıza yardıma, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerden, Avukat Meclisi Projesi ve etkin bir Avukat Hakları Merkezine kadar hepsini tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

Bir baronun meslektaşlarının her zaman yanında olması gerektiğini savunan Baroda Değişim Grubu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, yaklaşan baro seçimlerinin başta ilimiz ölçeğinde genelde de tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulundu. Tüm başkan adaylarına da başarılar dileyen Açıkalın, “Toplum destekli sosyal baro için dünde olduğu gibi bugünde aynı şekilde omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yapılmamış "AMACIMIZ DAHA GÜÇLÜ, DAHA ETKİN BİR BARO İNŞA ETMEK"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir