Kale Jandarma Karakolu Yeniden İnşa Ediliyor

487

Arsuz – Samandağ yolu, Hatay Valisi Rahmi Doğan‘ın büyük destek ve gayretleri ile tamamlanma noktasına gelirken, yıllar önce faaliyetine son verilmiş olan ve bölge için emniyet ve asayiş hizmetlerinde teşkil eden Kale Mahallesi Jandarma Karakolu binası da yeniden inşa edilerek faaliyete geçiriliyor.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Karakaş ile birlikte, yolun son durumunu yerinde incelerken, yolun bitme noktasına geldiğini, yan şarampol eklentilerinin yapıldığını, tabela çalışmaları ve bisiklet yolu boyanması gibi çok küçük işlerinin kaldığını aktardı.

Kaymakam Sarı, yolun çok kısa bir sürede faaliyete geçeceğini ve büyüleyen manzarası ile bir turizm yolu olacağını ifade etti.

Kaymakam Sarı, ayrıca bisiklet yolu ve bir takım sosyal donatıları da etrafında barındıracak olan bu yolun tamamlanmasına yakın bir sürede de yine eskiden Kale Mahallesi’nde bulunan ancak kapatılmış olan Jandarma Karakolu binasının da yeniden inşa edilerek, merkeze uzak olan bu bölgede emniyet ve asayiş hizmetlerinin daha hızlı bir şekilde götürülmesi yönüyle de dosta güven, düşmana korku salacak bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Kaymakam Sarı ve mahalle sakinleri gerek yolun, gerekse de Jandarma Karakolunun faaliyete geçeceğinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederken, Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.

Yorum yapılmamış "Kale Jandarma Karakolu Yeniden İnşa Ediliyor"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir